Sepet

Kargo Rehberi

Ürünlerim için müşterilerin ödeyeceği fiyat nasıl belirlenir?

Kargo ücretinin alıcıya ait olduğu siparişlerde müşterilerinizin ödeyecekleri kargo ücretini sizin kargo firması seçiminiz belirler. Hangi firmayı seçtiyseniz müşteriler o firmaya ait ücreti öder. Bu kargolar için kargo ücreti sipariş aşamasında müşterilerimizden tahsil edilmiş olacaktır.

Ücretsiz kargo siparişler için kargo ücreti siparişin tamamlanmasından sonra transfer aşamasında transfer edilecek tutardan kesilir.

Adresten alım var mı?

Kargo firmalarıyla yaptığımız sözleşmelerimiz PTT Kargo dışında adresten alım hizmetini de kapsamaktadır. Aras ve Yurtiçi Kargo kullanıyorsanız adresten alım sağlanması için en yakın şubeyle görüşerek iletişim bilgisi edinebilirsiniz. Siparişleriniz hazır olduğunda aldığınız iletişim bilgisinden yetkiliye ulaşarak alım talebinde bulunmanız gerekmektedir. Sendeo için iletişim kurmanız gerekmemektedir. Yetkililer aynı gün içinde adresinize gelerek alım yapacaktır.

Aldığım Siparişleri Nasıl Göndereceğim? 

Sistem üzerinden aldığınız siparişlerinizi kargoya vermek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz: 

  1. Paketinizi hazırlayın. 
  2. Kargo Bekleyen Siparişlerim ekranınızda Kargo Etiketi Oluştur butonuna tıklayın. Açılan pencerede Kargo Etiketi Oluştur butonuna tekrar tıkladığınızda sistem ilgili siparişinize bir kargo referans numarası atayacaktır. 
  3. Birden çok kargo bekleyen siparişiniz varsa 1nci ve 2nci adımları diğer siparişleriniz için de tekrarlayın. 
  4. Kargo etiketlerinizi oluşturduktan sonra isterseniz sipariş bazında Kargo Etiketi Yazdır butonuyla, isterseniz etiket oluşturduğunuz tüm siparişler için Toplu Kargo Etiketi Yazdır butonuyla kargo etiketlerini yazıcınızdan çıkarabilirsiniz. 
  5. Çıktı aldığınız etiketleri paketlerinizin üzerine yapıştırarak paketleri  PTT, Yurtiçi ya da MNG Kargo yetkililerine teslim edebilirsiniz.  PTT Kargo dışında adresten alım
  6. Yazıcınız yoksa; paketlerinizi sistemin vermiş olduğu kargo teslim/referans numaralarıyla da kargo yetkilisine mordepom.com e-ticaret gönderisi olduğunu belirterek teslim edebilirsiniz. 

Siparişi teslim ettim. Kargo kodu girmem gerekir mi?

Hayır. Kargo firmalarının sistemleri ile mordepom.com entegre çalışmaktadır. Siparişlerinizi kargo şubesine teslim ettikten sonra ayrıca kargo bilgisi girişi yapmanız gerekmez. En geç 1 saat içerisinde kargo girişleri otomatik olarak sisteme yansıyacaktır.

Kargo ücretini keseceğim faturaya eklemeli miyim?

Evet. Alıcı öder siparişlerinizde müşterinin ödediği kargo ücretini de faturaya eklemeniz gerekmektedir. Ay sonunda kitantik.com faturanızda bu tutarların karşılığı olacaktır. Ücretsiz kargo olan siparişlerde eklemeniz gerekmez.

Kargoya teslim ederken ödeme yapacak mıyım?

Hayır. Sipariş paketlerinizi teslim ederken veya adresten alım yapıldığında hiçbir şekilde herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

İade siparişlerin kargo ücretleri kime yansır?

İade siparişlerde müşteriye gönderim ve ürünlerin size iadesi için kargo ücretleri satıcılarımıza yansımaktadır.

Kargo gönderim sürecinde olası sorunlar durumunda süreci düzeltebilmemiz ve iyileştirebilmemiz için lütfen bizi bilgilendirin.